Безпристрастен поглед към Коневъдството

Безпристрастен поглед към Коневъдството

Безпристрастен поглед към Коневъдството

Blog Article

България също е кандидат за член в тази организация. Много са задачите и проблемите които тепърва предстоят да се разрешават у нас, като се започне от кадрите, класата на конете, местата за провеждане на състезанията и цялостната организация на процеса, но българите обичат конете и на тях не им липсва сила и воля да променят положението си.

Първоначално конят е бил само дивеч за хората. Много продукти са получавани от коне – месо, мляко, използвани са конските кожи за изработване на облекла, костите - за направа на примитивни сечива, фармацевтични продукти и т.н. Постепенно с одомашняването конят се превърнал в ценен помощник в ежедневната работа на човека. Изграждайки тази дълголетна връзка и с напредването на цивилизацията, животът на човека станал немислим без коня.

Подпомагане от държавата...? В западната част на страната целия балкан е заграден с мрежи и пастири пълен е с коне!

За намаляване на емисиите се предлагат различни методи (например, хранителни добавки за животни, газосъбиращи торби и др.), а също съкращаване на количеството на отглежданите животни, респ. намаление на потреблението на месо.

Концентрирани в Североизточна България преди, днес тежковозните коне, представени от Българския тежково-зен, Белгийския, Рейнския и Першеронския кон са породи, обитаващи главно Рило-Родопския масив.

Заради спецификата на отглеждане са обособяват три отраслови звена, към които се групират различни типове стопанства.

Чрез абонамента ще получавате и информация за важни предстоящи събития в бранша. Име*

Полезна информация – Селскостопанска академия, Институт Коневъдство по планинско животновъдство и земеделие, гр. Троян

Необходими знания и умения – За да ръководи животновъдна ферма и да изпълнява всички основни производствени дейности, техник-животновъдът трябва да може да работи в екип, да осъществява ефективна комуникация с други лица и да поема отговорност за работата си.

Като резултат от дейността на редица специалисти, учени, ездачи и треньори в областта на племенното коневъдство съобразно законите в страната, днес то е представено от едно многообразно породно поголовие. Особено важна роля в това направление играят частните стопани, деятели и радетели на конния спорт, които непрекъснато внасят все по-нови за страната ни породи коне.

Една от емблемите на родното коневъдство е породата Български спортен кон (БСК), която през последните години се превърна и в една от най-разпространените в нашата страна.

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПРЕДОСТАВЯНЕ ПРИ ЗАПИСВАНЕ Кликни тук

), но поради добрите си качества е много търсен и широко разпространен. Племенното ядро е обособено в района на Разлог, но отделни малки ферми се намират в цялата страна.

Каракачанският кон е характерен за планинските райони и популацията му е концентрирана главно в Стара планина, Родопите, Рила и Пирин.

Report this page